آشنایی با صندوقهای سرمایه گذاری و نحوه مقایسه آنها (آموزش بورس اصفهان)

آشنایی با صندوقهای سرمایه گذاری و نحوه مقایسه آنها

توضیحات وبینار

  صندوقهای بازار  سرمایه به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند که در تقسیم بندی بزرگتر به دو دسته صندوقهایی که واحدهای آنها در بازار قابل خرید و فروش می باشد (ETF) و صندوقهایی که قابل معامله در بازار نمی باشند و برای خرید آنها باید به دفاتر آنها مراجعه نمود.

در دسته بندی دیگری صندوقهایی قرار می گیرند که دوره های تقسیم سود دارند و آنهاییکه تقسیم سود ندارند و از افزایش قیمت آنها در طول زمان منتفع خواهید شد.

     مهمترین و رایج ترین دسته بندی، بطور خلاصه  شامل صندوقهای درآمد ثابت، مختلط و در سهامی می باشد. این صندوقها به ترتیب و بر اساس تنوع و نوع دارایها از کم ترین ریسک، ریسک متوسط و پرریسک قرار می گیرند

بسیاری از افراد در این تفکر هستند که انتخاب هر کدام از این صندوقها نیازی به دانش ندارد. البته در مقایسه با خرید و فروش سهام بازار بصورت مستقیم و توسط سرمایه گذار قطعا نیازمند دانش بسیار پایین تر و ریسک کمتر می باشد ولیکن انتخاب هر کدام از این صندوقها نیازمند داشتن اطلاعات خوب و جامعی است و در مجموع برای افرادیکه فرصت کافی و یا دانش لازم برای سرمایه گذاری و انتخاب سهم و تشکیل پرتفوی در بازار سرمایه را ندارند  بسیار پرکاربرد می باشد.

در این دوره آموزشی قصد داریم شما را با انواع این صندوقها، مزایا و معایب، ریسکها و فرصتهای انتخاب هر کدام و نحوه مقایسه آنها با استفاده از رتبه بندی که در سایت فیپیران وجود دارد، آشنا نماییم.

این دوره برای افرادیکه:

قصد سرمایه گذاری بدون ریسک و غیرمستقیم در بازار سرمایه را دارند و سودی بیشتر از سپرده های بانک می خواهند.

افرادیکه دانش و تخصص و یا فرصت کافی جهت سرمایه گذاری و یا تشکیل پرتفوی بصورت مستقیم در بازار را ندارند اما میزان پذیرش ریسکشان از گروه اول بیشتر می باشد.

افرادیکه بصورت مستقیم در بازار سرمایه سرمایه گذاری می کندد و قصد دارند از صندوقها جهت پوشش ریسک در معاملات خود استفاده نمایند.

جهت اضافه شدن به گروه آموزشی به واتس آپ شماره 09367879480 پیام دهید.


فایل پی دی اف ارائه (این فایل صرفا شما را با سرفصلهای دوره آموزشی آشنا خواهد کرد و برای فراگیری حضور در کلاس لازم می باشد.

 

لینک کلاسها در ایسمینار  از اینجا کلیک کنید

 

جدیدترین کلاس ها

نمایش همه

اگر به دنبال راهی برای کسب درآمد بیشتر هستید... اگر می‌خواهید در کنار معاملات و فعالیت‌های اقتصادی خود، د

  • روز های کلاس
  • ساعت های کلاس
  • کد کلاس 5
0تومان

با ما همراه باشید