تحلیل بنیادی کفپارس

پیش بینی سود هرسهم نماد کفپارس برای سال مالی منتهی به ۳۰/۰۹/۱۳۹۹

نام شرکت: فرآورده‌های‌ نسوز پارس

نماد بورسی: کفپارس

سال تاسیس: ۱۳۶۵

پذیرفته شدن در بورس: ۱۳۸۰

تابلو: بازار دوم بورس

گروه: ساير محصولات كانی غيرفلزی

محصولات و خدمات:

آجر منيزيت اسپينل

آجر آلومينيا منيزيت کربنی

آجر منيزيت کروميتی

آجر منيزيت کربنی

ملات ها

جرم پلاستر

سال مالی شرکت: ۳۰/۰۹/۱۳۹۹

خلاصه ای از تاریخچه و صورتهای مالی شرکت:

شرکت فرآورده های نسوز پارس در تاریخ ۱۳۶۳/۲/۵ به صورت شرکت سهامی خاص و با نام شرکت تولیدی مفتول مسی ایران تاسیس و مورخ ۱۳۶۳/۵/۸ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. نام شرکت در تاریخ ۱۳۶۵/۷/۲ به نام فعلی تغییر یافت و مورخ ۱۳۷۷/۲/۲۱ به شرکت سهامی عام تبدیل شد. این شرکت، در ۱۳۷۸/۴/۱۱ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. نام شرکت از تاریخ ۱۳۷۹/۷/۴ در تابلو بورس درج گردید. مرکز اصلی شرکت در تهران و کارخانه آن در یزد است.

محصولات شرکت به سه گروه آجر، جرم و ملاتها تقسیم بندی می شود که آجرها محصول استراتژیک شرکت می باشند. هشتاد درصد مواد اولیه شرکت از چین وارد شده و شامل اکسید منیزیم DBM، اکسید منیزیم، اسپینل، اکسید منیزیمWhite ، گرافیت و رزین است. شرکت در سال ۱۳۹۸ زیان ده بوده ولیکن در سال حاضر با کاهش چرخه عملیات شرکت (کاهش دوره وصول مطالبات)، افزایش پیش دریافتها و اقدام جهت پرداخت مالیات و تسهیلات مالی معوقه، افزایش نرخ رشد فروش محصولات (افزایش ۲۹۳% مبلغ فروش ریالی برای یکماه ۳۰/۱۰/۱۳۹۹ که ناشی از تعداد فروش و نرخ فروش) و کاهش تولید محصولات با بهای تمام شده بالا، سعی دربهبود فرایند تولید و فروش نموده است. حاصل این تلاش نیز با توجه به پیش بینی سایت آفتاب بورس برای سال مالی منتهی به ۳۰/۰۹/۱۳۹۹ کسب ۲۸ ریال سود هر سهم و خروج از زیان می باشد.

مشکلی که در حال حاضر گریبان گیر شرکت است فرسودگی ماشین آلات می باشد که با توجه به این موضوع، تولیدات شرکت حدود یک هفتم ظرفیت اسمی می باشد. همچنین نسبت بدهی شرکت نود درصد بوده که مقدار بالایی است. افزایش سرمایه شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها جهت اصلاح ساختار مالی به میزان ۱۵۱۹% در تاریخ ۲۰/۰۷/۱۳۹۹ در مرجع ثبت شرکتها به ثبت رسیده و تعداد سهام شرکت از ۱۰۰ میلیون سهم به ۱۶۱۹۵۱۹ هزار سهم افزایش یافته است.

در صورتیکه شرکت در سال آینده جهت تامین مالی بتواند از محل آورده نقدی افزایش سرمایه دهد، از نظر شرایط مالی در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت.

جهت مشاهده تحلیل پی دی اف را دانلود نمایید.

تحلیل فوق مبنای خرید و فروش نمی باشد و صرفا دیدگاه تحلیل گر را نشان می دهد.

نویسنده: سایت آفتاب بورس

آموزش بورس اصفهان (آفتاب بورس)

به کانال ما بپیوندید   https://t.me/aftabesf

 

جدیدترین کلاس ها

نمایش همه

هدف این دوره آموزشی آشنایی سرمایه گذار با سامانه کدال، صورت های مالی و سایر گزارش های منتشر شده در سامانه کدال

  • روز های کلاس
  • ساعت های کلاس
  • کد کلاس 6
0تومان

اگر به دنبال راهی برای کسب درآمد بیشتر هستید... اگر می‌خواهید در کنار معاملات و فعالیت‌های اقتصادی خود، د

  • روز های کلاس
  • ساعت های کلاس
  • کد کلاس 5
0تومان

  • روز های کلاس
  • ساعت های کلاس
  • کد کلاس 1
0تومان

با ما همراه باشید