صندوقهای سرمایه گذاری

صندوق سرمایه‌گذاری

صندوق سرمایه‌گذاری، نوعی ابزار سرمایه‌گذاری است که با گردآوری سرمایه افراد با مبالغ مختلف، امکان مدیریت حرفه‌ای را فراهم می‌کند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاعی هستند و برخلاف سبدگردانی اختصاصی که سبدی از دارایی‌ها ویژه یک سرمایه‌گذار ایجاد می‌شود، در صندوق‌های سرمایه‌گذاری سبدی از دارایی‌ها برای تعداد زیادی سرمایه‌گذار تشکیل می‌شود. سرمایه‌گذاران صندوق‌های سرمایه‌گذاری به میزان واحدی که خریداری می‌کنند، در سود و زیان صندوق شریک هستند.
 صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند به عنوان سبدهای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند. هر سبد ممکن است دارای ده‌ها یا صدها نوع اوراق از قبیل سهام و اوراق مشارکت باشد؛ بنابراین، زمانی که یک سرمایه‌گذار در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند، در حقیقت سبدی از اوراق بهادار را خریداری می‌کند.

شرکت‌های مدیریت دارایی (سبدگردان) تلاش می‌کنند با متنوع‌سازی و تاسیس انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری سلیقه مالی سرمایه‌گذاران را در نظر بگیرند تا سرمایه‌گذار بتواند انتخابی هم‌راستا با اهداف مالی‌ و متناسب با سطح ریسک‌پذیری خود داشته باشد. در ایران گروه‌های مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد، اما اصلی‌ترین آن‌ها صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، مختلط و درآمد ثابت هستند.


need for speed

  • در سهام

سرمایه‌گذارانی که علاقمند به کسب بازدهی متناسب با شاخص کل بورس هستند و سطح ریسک‌پذیری بالاتری دارند، می‌توانند در صندوق‌های در سهام سرمایه‌گذاری کنند. در این نوع سرمایه‌گذاری، افق بلندمدت (حداقل یک ساله) می‌تواند شخص را به اهداف سرمایه‌گذارای‌اش نزدیک کند. افراد می‌توانند منابع مازاد بر نیاز اولیه را در صندوق‌های در سهام سرمایه‌گذاری نمایند.


need for speed

  • مختلط

صندوق‌ سرمایه‌گذاری مختلط مناسب سرمایه‌گذارانی با سطح ریسک‌پذیری متوسط و دید بلندمدت است، افرادی که سود بیشتر از سود بانکی برایشان جذاب است و از سوی دیگر قادر به تحمل ریسک بالای بازار سهام نیز نیستند.


need for speed

  • درآمد ثابت

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی از انواع صندوق‌های مشترک است که با کمترین ریسک، مناسب‌ترین بازدهی را نصیب سرمایه‌گذار می‌کند. این صندوق مناسب افراد ریسک گریز است و نسبت به سرمایه‌گذاری در بانک گزینه مناسب‌تری قلمداد می‌شود.


برای آشنایی با بازدهی صندوقهای شرکت سبدگردان آسمان، ویدئوی بالای صفحه را مشاهده نمایید.


جهت اطلاعات بیشتر و سرمایه گذاری در صندوقها و سبدگردانی شرکت آسمان با شماره 09367879480 تماس حاصل فرمایید.

جدیدترین کلاس ها

نمایش همه

اگر به دنبال راهی برای کسب درآمد بیشتر هستید... اگر می‌خواهید در کنار معاملات و فعالیت‌های اقتصادی خود، د

  • روز های کلاس
  • ساعت های کلاس
  • کد کلاس 5
0تومان

با ما همراه باشید